НАГРАДИ

Октомври, 2015

Национален конкурс за литература и журналистика „Стоян Михайловски“

3. МЯСТО

Вестник "Ведбал"

Септември, 2015

Международен конкурс "Аз обичам Черно море"

ПОЕЗИЯ – 2. ГРУПА (5. – 8. КЛАС)
ІІI място - Карла Красимирова Асенова - V клас, „Морски сън”
ІV място - Теди Тихомирова Тодорова - V клас, „Морето”
ІV място – Натали Мирославова Тодорова - VI клас, „Песента на морето”
ІV място – Росица Бойкова Бориславова – VI клас, „Морски идеи”
Грамота - Гергана Тимова - VI клас, "Море"

Май, 2015

Национален конкурс за написване на есе, приказка, разказ или стихотворение по мотиви от творчеството на Ангел Каралийчев на тема: „Вълшебният свят на Ангел Каралийчев”

1. МЯСТО

Карла Асенова - 4. клас

Ръководител: Надя Тимчева

Април, 2015
Национално състезание „Математика без граници“
Пролетен кръг
БРОНЗОВИ МЕДАЛИ
Елица Тараланска и Галина Василева – 3. клас
Виктория Костова – 7. клас
Ръководители: Галина Витанова, Петя Христова

Април, 2015
НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС „ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО” – 2015
ПОЕЗИЯ
ІІ-ра възрастова група – 1-4 клас
ПЪРВО МЯСТО:
Теди Тихомирова Тодорова (4 клас, 11 год.) - „Възкресение е днес“
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:
Карла Красимирова Асенова (4 клас, 10 год.) - „Възкресение“
ІІІ-та възрастова група – 5-8 клас
ПЪРВО МЯСТО:
Деница Димитрова Славкова (5 клас, 11 год.) - „Великден“
ВТОРО МЯСТО:
Анелия Рениева Георгиева (6 клас, 12 год.) - „Великден е!“
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:
Натали Мирославова Тодорова (5 клас, 11 год.) - „Великденско утро“

Ръководители: Н. Тимчева, В. Асенова

Април, 2015
Национален конкурс

„Христос возкресе – радост донесе“
1. място
Теди Тихомирова - 4. клас
Ръководител: Н. Тимчева

Март, 2015
ИТ Знайко
Областен кръг

ПЪРВО МЯСТО

Теди Тихомирова  - 4. клас
Дани Ивайлов – 7. клас
Ръководители: Катя Статкова, Петя Христова

Февруари, 2015
Национален конкурс за Левски
1. място
Поезия
Анелия Георгиева - 6. клас
1. място
Проза
Вероника Стефанова - 6. клас

Медал за училището
Ръководители: В. Крумова, В. Асенова

Януари, 2015
Конкурс „Животът на Левски“
1. МЯСТО
Илиян Ангелов - 6. клас
Ръководител: В. Асенова
2. МЯСТО
Александрия Русимова – 7. клас
Ръководител: В. Крумова
3. МЯСТО
Теодора Андреева – 7. клас
Ръководител: В. Крумова

3. МЯСТО
Петя Петрова – 8. клас
Ръководител: Гр. Ангелова

Януари, 2015
ИТ Знайко
3. МЯСТО
Злати Петров, Виктория Петрова, Деница Славкова - 5. клас
Ръководител: В. Асенова
Поощрителна награда
Карла Асенова - 4. клас
Ръководител: К. Статкова

Декември, 2014
2. място
Национален конкурс за православна поезия и проза "Рождество на Спасителя" 2014
Анелия Георгиева
Ръководител: Венета Асенова

Декември, 2014
Коледно математическо състезание
Карла Асенова - 4. клас, 3. място
Ръководители: Надя Тимчева

Ноември, 2014
2. място
Регионалното първенство по волейбол за момичета до 10 г.
Ръководител: Тодор Илиев

Октомври, 2014
3. място
Международния математически турнир
„Математика без граници“ - есенен тур
Елица Момчилова Тараланска
Галина Георгиева Василева
Ръководител: Галина Витанова

Октомври, 2014
Международен конкурс "Аз обичам Черно море"
Класиране:
ПОЕЗИЯ – 1. ГРУПА (1. – 4. КЛАС)
І място - Лора Людмилова Живкова – ІV клас, ”Море”
ІІ място - Карла Красимирова Асенова - ІV клас, „Нежно море” 
ІІ място - Теди Тихомирова Тодорова- ІV клас, „Синьото море”
ІІІ място - Зорница Бориславова Велкова –ІІI клас, „На плажа”
ПОЕЗИЯ – 2. ГРУПА (5. – 7. КЛАС)
ІІ място - Дани Ивайлов Кръстев, VІІ клас, „Обичам морето”
ІІ място - Стела Паунова, VІ клас, „Мое море”
ІІІ място - Любослава Георгиева Иванова,VІ клас, „Обичам те, море” 
ІV място -Диана Павлинова Йонова,V клас, „Мое мило, слънчево море”
ПОЕЗИЯ – 3. ГРУПА (8. – 12. КЛАС)
ІІ място - Тихомир Тихомиров Тодоров,VІІІ клас, „Разговор с морето” 
ІІІ място - Глория Янева, VІІІ клас, „Морето” 
ПРОЗА – 2. ГРУПА (5. – 7. КЛАС)
І място - Теодора Тодорова Андреева, VІІ клас, „Да опазим морето”
ІV място - Христа Юлиянова Иванова, VІ клас, „Прекрасен миг от Черно море”.
Ръководители: Валя Крумова, Грациела Ангелова, Венета Асенова, Надя Тимчева, Галина Витанова, Методи Шейнов

Юни, 2014
3. МЯСТО
РЕПУБЛИКАНСКО СЪСТЕЗАНИЕ - ВОЛЕЙБОЛ
Ръководител: Тодор Илиев

Април, 2014
Националния конкурс „Възкресение Христово”
Паолина Василева Кръстева
Специална награда
Ръководител: Валя Крумова

Март, 2014
1. МЯСТО
Математическо състезание „Европейско кенгуру“
Галина Георгиева Василева, Александрина Константинова Русимова, Мария Иванова - 1. място
Натали Славомирова Зарчева, Ивет Димитрова Славчева, Христа Юлианова Иванова, Жаклин Стоева - 2. място
Габриела Петрова, Светлозар Бориславов и Светослав Георгиев - 3. място
Ръководители: П. Христова, Г. Витанова, К. Статкова

ОБЩИНСКИ ПЪРВЕНЦИ
баскетбол (момичета и момчета), волейбол, бадминтон и тенис на маса
Ръководител: Тодор Илиев

Февруари, 2014
1. МЯСТО
ОБЛАСТНО ПЪРВЕНСТВО ПО ВОЛЕЙБОЛ
Ръководител: Тодор Илиев

Декември, 2013
2. МЯСТО
Национално състезание IT Знайко
Карла Асенова - 3.б клас

Декември, 2013
1. МЯСТО
Национален конкурс за православна поезия и проза „Рождество на Спасителя“ 2013
Класирани:
IІ възрастова група /V - VIII клас/
ПРОЗА
1. МЯСТО
Татяна Тихомирова - 5.б клас
2. МЯСТО
Анелия Рениева - 5.б клас
IІ възрастова група /V - VIII клас/
ПОЕЗИЯ
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА
Станимир Красимиров - 6.б клас
Ръководител: Венета Асенова

Октомври, 2013
2. МЯСТО
Национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски”- Русе`2013
Класирани:
Вестник "Ведбал"
СИП Млад журналист
Ръководител: Венета Асенова
Заслуга за наградата имат В. Крумова, Н. Тимчева и Т. Илиев

Май, 2013
2. МЯСТО
Конкурс за великденска украса
"Светлината на Великден"
7. клас
2. място - Станислав Кръстев
Ръководител: Нина Сашова

Април, 2013
1. МЯСТО
Конкурс за детска рисунка
„Обичам природата и аз участвам"
6. клас
1. място - Димитър Костов
Ръководител: Георги Илиев

Април, 2013
1. МЯСТО
Национален конкурс за православна поезия и проза
“Христос возкресе – радост донесе”
5. клас
1. място - Поалина Кръстева
Ръководител: Валя Крумова

Април, 2013
1. МЯСТО
Линтвистично кенгуру
7. клас
1. място - Цветелинка Георгиева Георгиева
1. място - Лили Иванова Иванова
1. място - Станислав Даниелов Кръстев
3. място - Полина Крумова Иванова
Ръководител: Николинка Заркова
4. клас
2. място - Боряна Олег
Ръководител: Нина Сашова

Март, 2013
1. МЯСТО
Ученически спортни игри
волейбол
баскетбол
тенис на маса
бадминтон
Ръководител: Тодор Илиев

Януари, 2013
1. МЯСТО
Национално състезание IT Знайко
Класирани:
Елица Тараланска - 1.а клас
Теа Дамянова - 1.б клас
Теди Тихомирова - 2.б клас
Карла Асенова - 2.б клас
Ръководител: Катя Статкова

Декември, 2012
3. МЯСТО
Национален конкурс за православна поезия и проза „Рождество на Спасителя“
Класирани:
IІ възрастова група /V - VIII клас/
ПРОЗА
Лили Иванова - 7.а клас
ПОЕЗИЯ
Станимир Красимиров - 6.б клас
Ръководител: Венета Асенова
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА
ПОЕЗИЯ
І възрастова група /І – ІV клас/
Карла Асенова - 2.б клас
Ръководител: Надя Тимчева

Декември, 2012
1. МЯСТО
Коледно математическо състезание
Класирани:
2. клас
1. място - Карла Красимирова Асенова
2. място - Теди Тихомирова Тодорова
4. място - Лора Людмилова Живкова
Ръководител: Надя Тимчева, Емилия Янева
3. клас
2. място - Диана Павлинова Йонова
Ръководител: Рени Крумова
6. клас
1. място - Калоян Тодоров Лазаров
4. място - Мария Иванова Иванова
4. място - Леонардо Николаев Костадинов
Ръководител: Петя Христова
7. клас
1. място - Цветелинка Георгиева Георгиева
2. място - Мария Руменова Ангелова
4. място - Алекс Йосифов Митров
4. място - Вилиян Бойков Цеков
Ръководител: Алеко Куньов

Декември, 2012
СЕРТИФИКАТ
Международен конкурс generations@school
Проект generations@school е инициатива, посветена на Европейската година на активния живот на възрастните хора и солидарността между поколенията. В нея участваха ученици от 2.б клас и участниците в пленера по изобразително изкуство "Лято под Ком".
Изпълнители на проекта: Надя Тимчева, Рени Крумова и Венета Асенова

Ноември, 2012
ПООЩРИТЕЛНА ГРАМОТА
Международен конкурс за детско творчество на тема: "Бъди активен, защити реките!"
Класирани:
Станимир Красимиров - 6. клас
Ръководители: Ирена Борисова и Венета Асенова

Ноември, 2012
ПООЩРИТЕЛНИ ГРАМОТИ
КОНКУРС ЗА ДЕТСКА РИСУНКА „КАК ИСКАМ ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪЮЗ ДА ПРОМЕНИ МОЯ ГРАД"
Класирани:
Александра Александрова, Богдан Сергеев, Галина Василева, Елена Парашкевова, Елица Тараланска, Лора Каменова и Милен Георгиев
Ръководител: Галя Витанова

Октомври, 2012
2. МЯСТО          
Международен конкурс за фотография, рисунка и литературно творчество
Класирани:
ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО
ІХ място
Славина Калинова
Ръководител: Емилия Янева
ПОЕЗИЯ
І възрастова група /І – ІV клас/
IV място:
Карла Красимирова – стихотворението „Черно море”
Ръководител: Надя Тимчева
VІІ място:
Лора Людмилова Живкова – стихотворението „Липсваш ми море” 
Ръководител: Емилия Янева
IІ възрастова група /V - VIII клас/
II място и специалната награда за тема
Станимир Красимиров – стихотворението "Да почистим брега на морето“ 
VІ място
Цветелинка Георгиева – стихотворението „На море”
VІІІ място
Даниела Росенова – стихотворението „Обичам Черно море” 
Ръководители: Венета Асенова и Грациела Ангелова

Октомври, 2012
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА
Национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски”- Русе`2012
Класирани:
Вестник "Ведбал"
СИП Млад журналист: Мария Ангелова, Мария Иванова, Габриела Петрова, Габриела Евалин, Борис Комарски, Иван Калинов, Анжелика Бендурска, Цветелинка Георгиева, Даниела Георгиева, Димитър Валентинов, Станимир Асенов, Красимира Маркова, Вилиян Бойков, Полина Ивайлова
Ръководител: Венета Асенова
Октомври, 2012
1. МЯСТО
Национален конкурс за ученическо творчество на тема: „Балканската война 1912-1913 г. – война освободителна“
Класирани:
Полина Ивайлова Аврамова - 7.б клас
Станимир Красимиров Асенов - 6.б клас

Ръководител: Ирена Борисова

Прочети повече

 


Второ основно училище "Христо Смирненски" - гр. Берковица, 3500, ул. „Еделвайс“ №1, 
e-mail: vtoro_ou_berk@abv.bg, тел: 0953/ 88027